Papier do zadań specjalnych – papier kancelaryjny

W dobie Internetu i komputerów coraz bardziej zanika sztuka pisania ręcznego. A szkoda. Swego czasu nawet powstała propozycja, aby w Norwegii zaprzestać uczenia dzieciaków zwykłych, pisanych liter. Miała im wystarczyć znajomość liter drukowanych oraz umiejętność pisania na komputerze.

Wizja tego, że nie ma się umiejętności wystarczających do tego, aby coś na szybko zapisać na kartce, wydaje się być naprawdę przerażająca. Wyobraźmy sobie zatłoczone biuro i szefa, który chce nam szybko przekazać jakąś informację, a my w tym czasie czekamy aż się uruchomi Word. A co jeżeli akurat się zawiesi?!

W każdym biurze, domu czy szkole powinien pojawić się także papier kancelaryjny. Chyba wszyscy doskonale go pamiętamy z wypracowań pisanych w czasach szkolnych czy dużych sprawdzianów z matematyki. Bardzo często nauczyciele prosili swoich uczniów, aby ci używali właśnie papieru kancelaryjnego, gdyż była to zdecydowanie wygodniejsza i bardziej estetyczna forma niż kartki wyrwane z zeszytu.

Obecnie na rynku pojawił się nawet papier kancelaryjny w linię czy w kratkę przeznaczony do drukowania na drukarce. Warto jednak dbać o umiejętność pisania ręcznego, gdyż coraz więcej osób ma z tym problem. Papier kancelaryjny może być również tanim sposobem na kreatywną zabawę z dzieckiem. Wystarczy rozpocząć pisanie litery lub szlaczka a dziecko niech powtarza, powtarza, powtarza… Takie ćwiczenie jest bardzo korzystne!