Kiedy współpracować z agencją pracy tymczasowej?

agencja pracy tymczasowej warszawaProces rekrutacji pracowników jest czasochłonny. Firmy nie zawsze dysponują czasem i środkami potrzebnymi do jego realizacji. Dlatego coraz częściej decydują się na korzystanie z doświadczenia agencji pracy.

Kiedy warto współpracować z agencją?

Agencje często specjalizują się w poszukiwaniu kandydatów na konkretne stanowiska. Mogą więc prowadzić rekrutacje na stanowiska specjalistyczne w jednej lub kilku branżach  czy zatrudniać pracowników tymczasowych. Zatem z ich usług korzystać można gdy:

– okresowo potrzebna nam większa liczba pracowników,

– potrzebujemy pracowników na zastępstwo,

– szukamy specjalistów z konkretnej branży,

a ponadto chcemy oszczędzić swój czas by móc go przeznaczyć na rozwijanie własnego biznesu.

Którą agencję wybrać?

Wybór agencji będzie zależeć od kilku czynników:

– lokalizacja – powinna być zgodna z siedzibą naszej firmy,

– rodzaj poszukiwanych pracowników – gdy poszukujemy pracowników z konkretnej branży np. inżynierów warto sprawdzić która agencja prowadzi lub prowadziła podobną rekrutację.

Przykładowo, jeżeli nasza firma działa w stolicy i potrzebujemy pracowników tymczasowych to naszym naturalnym wyborem winna być agencja pracy tymczasowej Warszawa.

Warto zwrócić uwagę czy świadczone są też inne usługi tj. prowadzenie kadr i płac. Często skorzystanie usługi w agencji pracy tymczasowej Warszawa jest tańsze od firmowego działu kadr.