Cel różny, kierunek ten sam, czyli praca tymczasowa za granicą

praca tymczasowa za granicąCoraz częściej młodzi ludzie decydują się na pracę za granicą. Otwarte granice i rynki pracy sprzyjają temu zjawisku. Ponadto wiele osób traktuje to jako doskonalą okazję do zdobycia doświadczenia i poznania innych kultur.

Cel główny – praca i pieniądze

Dla wielu osób wyjazd do pracy podyktowany jest przede wszystkim chęcią zarobienia większych pieniędzy niż w kraju. Dotyczy to zarówno specjalistów, którzy wyjeżdżają skuszeni większymi pensjami i  możliwościami rozwoju, jak i osób niewykwalifikowanych, które jadą wykonywać proste prace. Praca tymczasowa za granicą to nadal takie kierunki jak Niemcy, Norwegia, Wielka Brytania, Francja, czyli kraje gdzie płaca jest wyższa, a przelicznik waluty opłacalny.

Cel główny – poznanie kultury

Szczególnie młodzi ludzie podejmujący zatrudnienie za granicą robią to z chęci poznania innych kultur, zwyczajów, zobaczenia nowych miejsc. Finanse są oczywiście ważne, ale często są na drugim planie. Wielu z nich podejmuje płatną pracę tymczasową za granicą, ale też często organizują sobie wyjazdy w ramach wolontariatu, który daje im możliwość bliższego poznania innych ludzi i kultur.

Niezależnie czy wyjeżdżasz jako:

-pracownik tymczasowy,

-specjalista z jakiejś dziedziny,

-wolontariusz,

praca za granicą przynosi wiele korzyści. Od czysto materialnych po doznania kulturowe. Uczy otwartości na inne i samodzielności w działaniu.