Wkładki topikowe typu nh – niezawodne i skuteczne bezpieczniki

wkładka bezpiecznikowa nh

Bezpieczniki to technologia zapewniająca bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa. Ich historia sięga początków rozwoju elektroenergetyki. Pomimo tego wciąż są stosowane do zabezpieczania obwodów elektrycznych od skutków zwarć i przeciążeń. Współczesne wkładki bezpiecznikowe nh to najpopularniejsze rozwiązanie stosowane w przemyśle. System podwójnej sygnalizacji to unikalna konstrukcja, która jest niezawodna.

Budowa wkładki topikowej 

Wkładka jest obudowana sześciobocznym korpusem z porcelany zwanej statytem. Z wkładki w obu kierunkach wychodzą kontakty oraz czujnik zadziałania. Wewnątrz bezpiecznika znajduje się piasek kwarcowy do gaszenia oraz topik. Kontakty, czyli noże tworzy się ze stopów miedzi, które mogą być posrebrzane.

Wkładka bezpiecznikowa nh to produkt wystandaryzowany. Różne modele tego produktu znajdziesz tutaj. Pamiętaj, jego wymiary są ściśle określone przez normy europejskie, do których muszą się stosować wszyscy producenci.  

Zalety stosowania wkładek typu nh 

Dzięki wysokiej jakości materiałów wkładki mogą służyć wiele lat. Stosowanie wkładek bezpiecznikowych nh z rozłącznikiem to jeden z tańszych sposobów na zabezpieczenie obwodów elektrycznych. Jest to szczególnie ważne dla prądu znamionowego o większych wartościach. Czas zadziałania wkładek topikowych jest imponujący, przepalają się o wiele szybciej niż wyłącznik w przypadku potężnego zwarcia. Ich użycie tłumi siły elektrodynamiczne i zmniejsza wydzielanie się ciepła, dzięki czemu zapobiega powstawaniu pożaru. Dlatego wkładki zabezpieczają silniki elektryczne, panele fotowoltaiczne lub rozdzielnie napięciowe.