Jak zorganizować kursy językowe dla pracowników?

W zglobalizowanym świecie, w którym na co dzień mamy kontakt z ludźmi z różnych krajów, znajomość języków obcych to podstawa – także w pracy. Coraz częściej wymaga się od pracowników, by porozumiewali się swobodnie z oddziałami międzynarodowych firm czy klientami z zagranicy. Niestety, wielu pracodawców narzeka, że ich pracownicy nie znają specjalistycznych terminów w języku angielskim i są niechętni do nauki kolejnych języków obcych, na przykład francuskiego czy niemieckiego. Jak to zmienić? Okazuje się, że najskuteczniejszym sposobem motywowania pracowników są językowe kursy w firmie.

Kursy językowe dla pracowników. Jak je zorganizować?

Jeśli chcemy, żeby w naszej firmie odbywały się szkolenia z angielskiego finansowego czy prawniczego, musimy zacząć od znalezienia szkoły językowej czy lektora, który gotowy jest podjąć się tego zadania. Dziś większość ośrodków szkoleniowych ma w swojej ofercie szkolenia dla firm, więc nie powinniśmy mieć z tym problemu. Potem wystarczy ustalić częstotliwość i datę spotkań – najlepiej wstępnie skonsultować ją z pracownikami.

Kursy językowe sposobem motywowania pracowników

Zorganizowane w firmie językowe kursy Glossa szybko przyniosą dobre efekty. Pracownicy zwiększą zakres swoich kompetencji i będą lepiej radzili sobie z powierzonymi obowiązkami. Dzięki temu, że szkolenie będzie odbywało się w firmie, nie będą mieli problemu z dotarciem na lekcje, więc chętnie będą brali w nich udział.