Przewodnik zakupu drukarki fotograficznej, Co powinieneś wiedzieć

drukarka do zdjęć

Drukarka fotograficzna to specjalny rodzaj drukarki, która może drukować zdjęcia. Zazwyczaj posiada skaner i aparat cyfrowy, za pomocą którego właściciel może robić zdjęcia. Zdjęcia są następnie podawane do drukarki fotograficznej, która drukuje je na papierze lub filmie. Będziesz potrzebował jednego dla każdego urządzenia do robienia zdjęć, które masz w swoim domu lub biurze, a także dla tych urządzeń, które robią zdjęcia.

Jedną z najlepszych rzeczy w posiadaniu drukarki fotograficznej jest to, jak szybko pracują, aby wyprodukować twoje zdjęcia. Większość drukarek może produkować do 60 zdjęć na minutę, co sprawia, że łatwo jest złapać wszystkich w rodzinie na raz. Jeśli masz zdjęcia, które wymagają archiwizacji, drukarka fotograficzna będzie w stanie zachować je dla przyszłych pokoleń.

Oto jak zdecydować, czy potrzebujesz ciągłego podawania, czy elastycznego drukowania

Jeśli chciałbyś mieć możliwość drukowania wielu zdjęć na jednej stronie, będziesz chciał rozważyć drukarkę z ciągłym podawaniem. Drukarki z ciągłym podawaniem mogą drukować wiele zdjęć jednocześnie, ale mogą drukować tylko jedno zdjęcie w tym samym czasie. Jeśli nie przeszkadza Ci drukowanie wielu zdjęć na jednej stronie, drukarka z podajnikiem ciągłym może być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Jeśli zależy Ci na elastyczności polegającej na możliwości drukowania wielu zdjęć na jednej stronie z jednego zdjęcia, tylko jednego zdjęcia na raz, możesz rozejrzeć się za drukarką elastyczną. Drukarki te są również znane jako drukarki dwustronne, ponieważ mogą one drukować po obu stronach arkusza w tym samym czasie. Jeśli jednak chcesz mieć możliwość drukowania tylko jednej strony arkusza w tym samym czasie, drukarka elastyczna może nie być dla Ciebie odpowiednim wyborem.

Elastyczne i zmienne opcje drukarki fotograficznej

Drukarka fotograficzna powinna być w stanie produkować różne szerokości i długości. W zależności od zastosowania możesz potrzebować, wydrukować swoje zdjęcia na standardowych rozmiarach papieru (8,5″ x 14″), 9″ x 12″, 11″ x 14″, a nawet na niestandardowych rozmiarach. Jeśli nie jesteś pewien, jaki rozmiar papieru jest dla Ciebie odpowiedni, warto zanotować wszelkie rozmiary papieru, które są używane w Twojej branży, abyś mógł być przygotowany. Niektóre drukarki fotograficzne umożliwiają dostosowanie rozmiaru papieru poprzez naciśnięcie przycisku (przykładowe modele znajdziesz tutaj).

Inne opcje drukowania, które warto rozważyć, to znaczniki kadrowania i oznaczenie ścieżki papieru. Te opcje drukowania mogą ułatwić Ci wyśrodkowanie i wyprostowanie obrazów w wydrukach fotograficznych.

drukarka do zdjęć

Upewnij się, że Twoja drukarka fotograficzna ma wszystkie właściwe akcesoria

Ważne jest, aby przyjrzeć się akcesoriom drukarki. Czy do drukarki dołączona jest instrukcja obsługi, papier i tusz? Jeśli nie, będziesz chciał rozważyć inną drukarkę. Możesz również poszukać drukarki, która jest dostarczana z dodatkowymi akcesoriami, takimi jak papier fotograficzny lub lokówka do zdjęć. Dobrym pomysłem jest również poszukanie drukarki, która w swoim pudełku ma dużą rolkę papieru, dzięki czemu możesz być gotowy do drukowania zdjęć zaraz po otrzymaniu drukarki.