Najważniejsze zadania agencji celnej

Najprościej rzecz ujmując, agencja celna jest pośrednikiem pomiędzy przedsiębiorcą a Urzędem Celnym. Istotne jest to, że agent celny nie jest celnikiem, a swoją działalność opiera na Kodeksie Celnym. Czego dotyczą usługi przy eksporcie i imporcie? O czym warto pamiętać? Jakie czynności wykonują agencje celne?

Agencja celna

obsluga celnaAgencja celna to firma, jaka zajmuje się głównie formalnościami celnymi. Coraz częściej mamy do czynienia także z innymi usługami, które spełnią nasze oczekiwania. Taka organizacja może na przykład oferować magazynowanie, przeładunek, logistykę, czy też spedycję. Na życzenie klienta zajmuje się również międzynarodowym transportem. To spora oszczędność czasu dla klienta, gdyż agencja przejmuje na siebie załatwienie wszelkich formalności. Plusem jest fakt, że w swojej pracy skorzystać może z uproszczonych i przyśpieszonych procedur odprawy celnej.

Usługi przy eksporcie i imporcie

Obsługa celna obejmuje wiele czynności, jakie są zlecane specjalistom. Agencja celna podejmuje wiele działań, jakimi są: przygotowywanie dokumentacji do odprawy eksportowej i importowej, obliczanie kwot należności wywozowych i przywozowych, przygotowywanie deklaracji podatków akcyzowych, dokonywanie zgłoszeń celnych itp. Tak szeroki zakres działań sprawia, że każda firma skorzysta z pomocy agencji podczas odprawy celnej. Znalezienie kompleksowej oferty nie jest łatwym zadaniem. Warto poszukać inspiracji na oficjalnych stronach agencji celnych, gdzie wyróżnione są wszelkie usługi i oferty. Warta uwagi jest firma Logit, oferująca kompleksowe usługi przy eksporcie i imporcie i pracują tam doświadczeni fachowcy, którym można zaufać.