Jakie są zalety rejestratorów IP?

11507_10708_nvr_4ch_ds_7104ni_q1_4mp_1hdd_pudelko_l_

Monitoring IP coraz śmielej zastępuje i wypiera CCTV. Nie można się temu dziwić, bo ma on mnóstwo zalet, które przemawiają na jego korzyść. Nie zapominajmy, że to rozwiązanie na miarę naszych czasów. Jakie są zalety rejestratorów IP? Dlaczego warto ich używać, zamiast tradycyjnego monitoringu?

Cyfrowy zapis obrazu

Rejestratory IP prowadzą cyfrowy zapis obrazu. Mogą one gromadzić także nagrania analogowe, które są przetwarzane także na zapis cyfrowy. To bardzo dobre rozwiązanie, bo nagrania cyfrowe łatwo jest przeglądać oraz w razie potrzeby je opracowywać. Często też możliwe jest zapisanie obrazu o wyższej rozdzielczości w pliku o mniejszej wielkości, niż gdyby był on w formie analogowej. Oznacza to, że magazynowanie nagrań jest wyjątkowo proste, a przeglądanie filmów i szukanie na nich odpowiednich fragmentów jest wygodne.

Możliwość analizy

Rejestratory IP umożliwiają analizowanie wielu obrazów w jednym czasie. Dzięki nim na jednym monitorze można równocześnie wyświetlić wiele obrazów po to, by móc je wygodnie porównywać oraz po to, by równocześnie przeglądać wiele nagrań. To z kolei oznacza dużo szybszą i bardziej wygodną analizę zebranych materiałów.

Wygodne magazynowanie danych

Kolejną ważną zaletą rejestratorów IP (sprawdź te: https://www.napad.pl/404-rejestratory-ip) jest możliwość wygodnego gromadzenia dużych ilości danych. Pliki cyfrowe zajmują niewiele miejsca, a dyski mogą zgromadzić sporo danych. Trzeba też wiedzieć, że wiele nowoczesnych rejestratorów ma funkcję kasowania najstarszych danych i nagrywania na ich miejscu zupełnie nowych filmów. Dzięki temu użytkownik monitoringu nie musi samodzielnie pamiętać o wymianie dysku na nowy lub też o jego czyszczeniu.