Jakie będzie odpowiednie oświetlenie do biurka?

Biurko musi zostać odpowiednio oświetlone, aby można było przy nim komfortowo pracować. Przy wyborze lampki do biurka znaczenie mają walory zarówno użytkowe, jak i estetyczne. Warto dopasować ją do aranżacji wnętrza, pozostałych elementów wyposażenia. Kolejną kwestią jest zadbanie o bezpieczne użytkowanie lampki. Powinna mieć ona solidną i stabilną konstrukcję, oprawę niepodatną na nagrzewanie się ani zbicie. Świetnie sprawdzają się modele z regulowanym i elastycznym ramieniem.

Jak wybrać lampkę biurkową?

Podczas wybierania lampki na biurko należy mieć na uwadze jej rozmiar. Trzeba dopasować ją do wielkości mebla. Lampka nie musi być w wersji stojącej. Świetnie sprawdzą się modele mocowane na klips. Rozwiązanie to pozwoli zaoszczędzić miejsce na biurku. Wystarczy przymocować lampkę do krawędzi blatu, regału lub nawet półki. W sprzedaży znajdują się lampki do biurka tradycyjne i nowoczesne. Modele wzbogacone o technologię LED są energooszczędne, wyróżniają się długą żywotnością. Nowoczesna lampka do biurka z diodami LED ma regulację temperatury barwowej światła. Istotną kwestią przy wyborze lampki na biurko jest także jej moc. Istotne będzie to, aby dobrać źródło światła do wielkości biurka. W przypadku dużego blatu konieczne jest sięgnięcie po lampkę o większej mocy, aby poradziła sobie ona z jego równomiernym oświetleniem.

Natężenie światła to kolejna kwestia, na którą trzeba zwracać uwagę. Jeśli źródło światła ma służyć do nauki lub pracy, to natężenie musi mieć powyżej 500 luksów. Istotna jest także temperatura barwowa światła. Najlepszym rozwiązaniem będzie wybranie barwy naturalnej, czyli między 3000 a 4500 kelwinów. Światło ma sprzyjać nauce i pracy. Nie może razić w oczy, ale ma wzmagać skupienie. Trzeba też pamiętać o tym, by lampka na biurko z eldor24.pl została właściwie ustawiona. Zadbać należy o równomierne oświetlenie całego blatu, co przełoży się oczywiście na komfort pracy. Jeśli ktoś pisze prawą ręką, to lampka nie może stać po tej samej stronie, bo pojawią się cienie podczas pisania.