Jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej na wymarzone stanowisko pracy?

Coraz częściej decydujemy się na zmianę pracy. Znacznie łatwiej nam to przychodzi niż jeszcze kilkanaście lat temu.

Jesteśmy bardziej świadomi swojej wartości i to ma między innymi wpływ na to, że oczekujemy czegoś więcej od naszego miejsca zatrudnienia.

Przygotuj swoje portfolio jeśli takie posiadasz

Większość z nas zastanawia się nad tym ciekawy poradnik jak przygotować się do rozmowy rekrutacyjnej. Wszystko zależy od tego jak do jakiej pracy składaliśmy podanie. Jeśli wymagane są umiejętności, które możemy wykazać w formie portfolio wykonanych prac, to warto jak najbardziej mieć je ze sobą. Pracodawcy bardzo chętnie portfolio przejrzą i zapoznają się z jego zawartością. Wykonane przez potencjalnego pracownika prace są najlepszą jego reklamą.

Wynagrodzenie może zależeć od przebiegu rozmowy

Warto zadbać o jak najlepsze pierwsze wrażenie, ponieważ nie tylko wykształcenie się liczy, ale również osobowość kandydata. Wiele osób uważa, że im lepiej pracownik wypadnie podczas rozmowy rekrutacyjnej, tym na wyższe wynagrodzenie może liczyć. Czy tak rzeczywiście jest? Oczywiście wszystko zależy od miejsca zatrudnienia. Można jednak rzeczywiście liczyć na wyższą pensję, jeśli osoba rekrutująca będzie zachwycona kandydatem.