Dlaczego warto prowadzić bloga?

skuteczne teksty blogowe

Własny blog może być świetnym narzędziem do wspierania rozwoju biznesu. Blog pomaga dotrzeć do szerszego grona potencjalnych klientów. Oczywiście nie stanie się to z dnia na dzień. Jednak warto być cierpliwym…

Co sprawia, że nasz blog jest naprawdę dobry?

Po pierwsze musimy zadbać o dobrą jakość wpisów. Ale co to właściwie oznacza, że artykuł na blogu jest dobry? Po pierwsze wpis musi być dopasany do potrzeb naszych potencjalnych odbiorców. Musimy być świadomi, że nie da się zainteresować wszystkie internautów, który kiedykolwiek zajrzą na naszego bloga.

Doby wpis na blogu powinien angażować czytelników. Żeby zachęcić ich do dyskusji możemy na końcu wpisu zadać im jakieś pytanie. Musimy jednak zadbać o to, żeby dyskusja była merytoryczna i nie zmieniła się w bezsensowną przepychankę. W razie konieczności nie wahajmy się moderować komentarzy. Sami również włączmy się w dyskusję pod wpisem. Dzięki temu udowodnimy naszym czytelnikom, że naprawdę angażujemy się w tworzenie bloga

Jak przygotować się do tworzenia nowego tekstu?

Skuteczne teksty blogowe nie powstają w ciągu kilku chwil… Na początek musimy się zastanowić, o czym chcemy napisać. Warto stworzyć sobie listę potencjalnych tematów. Do nich możemy dopasować słowa kluczowe związane z naszą branżą (więcej o tym jak pisać skuteczne teksty blogowe przeczytasz na: https://kohai.pl/blog/jak-pisac-skuteczne-teksty-blogowe/).

Nie wahajmy się dyskretnie podglądać konkurencji. Dzięki temu dowiemy się, jakie teksty sprzedają się w naszej branży. Dodatkowo będziemy na bieżąco z nowinkami.

Kolejny krok to research, zwłaszcza jeśli chcemy wykreować się na specjalistę w danej dziedzinie. Zawsze starannie sprawdzajmy źródła informacji. Na bieżąco aktualizujemy dane. Takie działania świadczą o naszym zaangażowaniu i profesjonalizmie.

Gotowy tekst powinniśmy zawsze dokładnie sprawdzić. Zarówno pod względem merytorycznym, jak i technicznym.  W internecie znajdziemy sporo darmowych narzędzi, które pozwalają na sprawdzenie tekstu pod kątem ortografii i gramatyki.

Zawsze warto poprosić zaufaną i kompetentną osobę o przeczytanie naszego artykułu. Świeże spojrzenie pomaga nam na zauważenie błędów.