Dlaczego organizację wyjazdów integracyjnych warto powierzyć fachowcom?

 

Wyjazdy integracyjne to jedno z najczęściej stosowanych narzędzi employer brandingowych. Pracodawcy wykorzystują je do kreowania dobrego wizerunku firmy w oczach pracowników. Ich organizację warto zlecieć agencji specjalizującej się w tego typu realizacjach.

Wyjazd integracyjny z agencją – oszczędność czasu i pieniędzy

Jednym z powodów, dla których takie rozwiązanie może być bardzo korzystne dla firmy jest oszczędność czasu i pieniędzy. Większość firm nie posiada bowiem w swoim zespole fachowców, którzy zajmowaliby się organizacją wyjazdów integracyjnych na co dzień. Jeśli zatem zleci się to zadanie osobie (lub osobom) nie mającym doświadczenia, zajmie jej to o wiele więcej czasu, niż specjaliście „siedzącym” w tym na co dzień. Mało tego, efekt jej wysiłków z dużym prawdopodobieństwem będzie zdecydowanie groszy niż byłby w przypadku agencji. Nie posiada ona bowiem:

  • wiedzy dotyczącej tego, jak może wyglądać taki wyjazd,

  • znajomości miejsc, które mogą być miejscem docelowym integracji,

  • kontaktów biznesowych z firmami, które je prowadzą.

Oczywiście to nie jedyna przewaga, jaką mają wyspecjalizowane agencje eventowe – wieloletnie doświadczenie ich pracowników sprawia, że rozumieją oni, z jakich elementów powinien składać się scenariusz wyjazdu integracyjnego, by z jednej strony spełnił on oczekiwania pracowników, a z drugiej – by w trakcie wyjazdu osiągnięte zostały cele pracodawcy. Agencja wie też, jakich pułapek unikać. Jeśli tylko firma odpowiednio ją „zbriefuje”, jest ona w stanie przygotować ofertę szytą na miarę.organizacja imprezy integracyjnej

Czym różni się wyjazd integracyjny od imprezy integracyjnej?

Wyjazd integracyjny, jak sama nazwa wskazuje, odbywa się poza miejscem, w którym mieści się firma. W zależności od budżetu może trwać nawet kilka dni i odbywać się w dużym oddaleniu od siedziby przedsiębiorstwa. Jeżeli dana firma ma kilka oddziałów, często bywa tak, że wybiera się miejsce będące mniej więcej w tej samej odległości od każdego z nich.

Impreza integracyjna może być jednym z elementów wyjazdu integracyjnego. Jest ona pojęciem węższym i z reguły trwa jeden wieczór. Co oczywiście nie oznacza, że w tym przypadku również nie warto zwrócić się do fachowców. Szczególnie, jeśli organizatorom zależy, by była ona integracyjna nie tylko z nazwy.