Agencja pracy tymczasowej i jej obowiązki

praca-tymczasowa-25

Coraz częściej agencja pracy tymczasowej jest formą, która oferuje pracę nie tylko w kraju, ale również i poza jego granicami, na przykład na terenie Unii Europejskiej (i nie tylko). Oferuje ona pracę tymczasową oraz deleguje osobę trzecią do wykonania zadań, bądź zleceń na rzecz firm oraz przedsiębiorstw, które poszukują pracowników o określonych kwalifikacjach, bądź doświadczeniu na pewien czas.

Do zadań agencji pracy tymczasowej można również zaliczyć między innymi rekrutację, selekcję oraz zatrudnienie, które odbywa się na podstawie umowy o pracę na czas określony, o dzieło, bądź też umowę na zlecenie. Zawierana jest ona pomiędzy pracownikiem a agencją, która następnie wykorzystuje tak zwany leasing pracowniczy. Wspomniana już praca tymczasowa jednak to tak zwana polityka personalna, stosowana przez podane przedsiębiorstwa. Z reguły stosuje się ją podczas gdy stały pracownik jest na urlopie, bądź też, gdy następuje wzmożony wzrost między innymi sprzedaży.

Osoby poszukujące pracy tymczasowej chcą najczęściej zarobić dodatkowe pieniądze, bądź też zależy im najczęściej na niepełnym wymiarze godzinowym w związku z drugą pracą, bądź innymi obowiązkami. Poszukujący pracy są nazywanymi „użytkownikami”.