Jeśli poszukujemy pracy, podstawową czynnością jest stworzenie dobrego CV, które powoli nam wyróżnić się z tłumu podobnych dokumentów rekrutacyjnych.

Warto zatem przyłożyć się do tego zadania i zadbać o odpowiednią jakość CV. Co musi się w nim znaleźć i jak powinno wyglądać, żebyśmy mieli szansę dostać wymarzoną pracę?

Dobry wygląd

CV musi dobrze wyglądać. Chodzi tutaj o sam układ tekstu, jak i brak błędów stylistycznych i językowych. Warto wykonać je w programie graficznym. Wykonanie w popularnym programie do pisanie tekstów raczej nie pozwoli nam wyróżnić się z tłumu na tyle. Rekruterzy nie zwracają bowiem uwagi na CV wyglądające podobnie do wszystkich innych, które leżą u nich na biurku.

Kluczowe informacje

Pisząc CV musimy zwrócić uwagę na to, aby było przejrzyste, dlatego nie może zawierać zbyt dużej ilości tekstu. Trzeba zawrzeć w nim najbardziej kluczowe informacje, które najlepiej świadczą o naszej dotychczasowej aktywności zawodowej, Przyjmuje się, że CV nie powinno być dłuższe niż dwie strony A4.

Jak napisać CV?

Co jeśli nie potrafimy obsługiwać programów graficznych, a chcemy mieć ładnie napisane CV? Możemy poszukać szablonów w sieci lub też zlecić komuś przygotowanie naszego dokumentu.