Co zyskuje pracodawca wynajmując pracowników?

Leasing pracowniczy polega na wypożyczaniu pracowników, którzy zatrudnieni są w innej firmie lub reprezentowani przez specjalną agencję zajmującą się ich wynajmowaniem. Bardzo popularne jest wynajmowanie pracowników z Ukrainy, a zyskują na tym zarówno pracodawcy, jak i sami pracownicy oraz agencja ich reprezentująca.

Agencje wynajmujące pracowników

Zadaniem agencji leasingowych jest jak najszybsze znalezienie pracowników posiadających odpowiednie kwalifikacje oraz doświadczenie. Wiele z nich zajmuje się również doradztwem w sprawie zatrudniania obcokrajowców, a także uzyskiwaniem dokumentów niezbędnych do zatrudniania pracowników pochodzących z krajów innych, niż Polska. Dotyczy to np. zezwoleń na pracę w państwie innym, niż Ukraina oraz karta pobytu ułatwiająca wiele innych formalności związanych zatrudnieniem obcokrajowca.

Czy opłaca się wynajmować pracowników z Ukrainy?

Pracownicy z Ukrainy w niczym nie różnią się od polskich, a zatrudnienie ich przynosi bardzo wiele oszczędności pracodawcy i znacznie ułatwia redukcję kosztów w firmie. W ten sposób leasing pracowników wpływa na:

  • zminimalizowanie kosztów związanych z obsługą księgowości i kadr
  • znaczne skrócenie czasu poszukiwania nowego pracownika
  • ograniczenie formalności do minimum

Wynajem pracowników skierowany jest przede wszystkim do przedsiębiorstw, które nie mogą znaleźć na rynku pracy odpowiednich kandydatów do wykonywania konkretnych profesji.